ויזת זהב Golden visa

מלבד היופי והאקלים של יוון, סיבה נוספת להשקיע בנכס היא ויזת זהב…

"גולדן ויזה" (ויזת זהב) הינה אחת הסיבות למה כדאי לרכוש נדל"ן ביוון. מעבר למחירי נדל"ן נמוכים, יוון מציעה למשקיעים אפשרות לקבל "גולדן ויזה" תמורת השקעה של 250,000 אירו בנדל"ן היווני. זה סכום ההשקעה הנמוך ביותר, ביחס למדינות אירופאיות אחרות. בתמורה להשקעה יוכל המשקיע לשהות ביוון ובמרבית מדינות אירופה במשך 5 שנים מיידית גם למשקיע וגם לבני משפחתו מדרגה ראשונה – הורי המשקיע, בן זוג וילדים מתחת לגיל 21 וגם הורים של בן/בת הזוג.

*המשקיע זכאי להיתר שהייה ביוון למשך 5 שנים עם אופציה להארכה ל-5 שנים נוספות (כל עוד המשקיע שומר על ההשקעה הוא רשאי לחדש את ה"גולדן ויזה" ל-5 שנים נוספות). לאחר 7 שנים ניתן להגיש בקשה לקבלת אזרחות יוונית, יחד עם זאת חשוב שאין מדובר בויזת עבודה ביוון, אך ניתן לפתוח ולנהל עסק.

תוכנית "גודלן ויזה" ביוון הינה אחת התוכניות הפופולאריות באיחוד האירופי לקבלת תושבות דרך ההשקעה בנדל"ן היווני. זוהי ויזת מגורים תמורת השקעה, המונפקת לאזרחים שאינם חלק מאיחוד האירופי, התורמים תרומה משמעותית לכלכלת יוון.

אז למי מתאימה הויזה ? גולדן ויזה מיועדת לאזרחי מדינות שאינן חלק מהאיחוד, שרוכשים נדל"ן ביוון בסכום כולל של 250,000 אירו. במקרה של רכישת נדל"ן ביוון בבעלות משותפת, חלק של כל אחד מהמשקיעים חייב להיות 250,000 אירו אלא אם מדובר בזוג נשוי (!).

התנאים לקבלת ויזת הזהב

 1. רכישת נכסים בסכום כולל של 250,000 אירו. הנכסים חייבים להיות בבעלות המשקיע או בני משפחתו מדרגה ראשונה:
 • בן זוג המשקיע
 • ילדי המשקיע שהם מתחת לגיל 21
 • הורי המשקיע
 1. המשקיע צריך להיות מעל גיל 18 ללא רישום פלילי.
 2. אם המשקיע ירצה להאריך את תקופת היתר שהייה – אסור למכור את הנכסים.
 3. ממשלת יוון לא דורשת נוכחות פיזית על מנת להאריך את תקופת השהייה, כלומר ניתן לבקש הארכה ל-5 שנים נוספות ללא הוכחה על הימצאות פיזית במקום. תקופה של היעדרות פיזית לא תשפיע על חידוש.
 4. אם המשקיע ירצה לחדש את היתר השהייה ל-5 שנים נוספות, עליו לספק הוכחות כי נכסי הנדל"ן עדיין בבעלותו וההשקעה נמשכת.

איזה סוג נדל"ן ניתן לרכוש לגולדן ויזה?

ניתן לרכוש כל סוג נדל"ן – מגרש, וילות דירות מגורים, נדל"ן מסחרי או בתי מלון. ניתן לרכוש נדל"ן באמצעות ישות משפטית או כבן אדם פרטי.

מה הם התנאים המוקדמים להשגת אישור הגולדן ויזה (על אחד מהתנאים להתקיים):

 1. לבעל הנכס יש בעלות מלאה על נכס הנדל"ן ביוון.
 2. בעלות משותפת – א. בני/ות זוג עם בעלות משותפת על הנכס. ב. בכל מקרה אחר, על כל אחד מהבעלים להשקיע סכום של 250,000 אירו לפחות בנכס נדל"ן.
 3. רכישת נכס דרך ישות חוקית: חזקה על 100% ממניות החברה.
 4. בעלות (יחיד או ישות חוקית) על יותר מנכס אחד בשווי מצטבר של 250,000 אירו ומעלה.
 5. חוזה ל 10 שנים בשווי של 250,000 אירו לפחות למגורי מלון או אתר נופש תיירותי. הדרישה: תשלום אחד בלבד של החוזה עבור 10 שנות השכירות של המקום.

זמנים?

לאחר רכישת נכסים ביוון בסכום של 250,000 אירו מתחילים בהליך הכנת מסמכים. התהליך לוקח בין חודש לחצי שנה מרגע הגשת המסמכים.

*****למידע נוסף ניתן להכנס לאתר הרשמי – https://migration.gov.gr/en/golden-visa/

 

סיכונים ומלכודות נפוצות

 כניסה מושכלת וזהירה לתהליך ויזת הזהב היא קריטית, מכיוון שיש מספר מכשולים ומלכודות שעלולים לסבך את העניין. אחד מסיכונים המשמעותיים הוא הסתמכות על מידע לא מאומת או ממקורות לא מוסמכים בעת קבלת החלטות. עם שפע של מקורות זמינים באינטרנט, כולל אתרים, פורומים ורשתות חברתיות, חיוני להבחין בין מידע אמין למידע מיושן או ספקולטיבי. גם ההיבט הפיננסי של ויזת הזהב טומן בחובו אי הבנות פוטנציאליות. המשקיעים חייבים להיות מודעים לחלוטין להתחייבויות הפיננסיות בפועל, כולל כל העמלות, המסים והפוטנציאל להוצאות נוספות, לא מתוכננות. רף ההשקעה הראשוני הוא לא הדבר היחיד שחשוב, העלויות השוטפות וההשלכות הכלכליות של בעלות נכס או השקעות (עם זכאות לויזת זהב) אחרות ביוון יכולות להשפיע על התוצאה הכוללת. התחלת התהליך לקבלת ויזת זהב עם תוכנית עדכנית מוכנה מראש והבנה ברורה של הנוף הפיננסי, תאפשר לצמצם את הסיכונים הכרוכים בהשקעה בינלאומית כה משמעותית.

 נקיטת זהירות בהשקעות בנדל"ן

 רכיב עיקרי בניווט מוצלח בתוכנית ויזת הזהב של יוון כרוך בהשקעות נדל"ן נבונות, הדורשות ערנות לסיכונים שונים. הונאות נכסים יכולות להוות סכנה עבור המשקיע הלא זהיר, כאשר עסקאות נראות מפתות אך עשויות לכלול פעילויות הונאה או נכסים שאינם עומדים בסטנדרטים המשפטיים של הוויזה. מחירי נכסים מנופחים זה גם דבר נפוץ, ומכיוון שלמשקיעים זרים הרבה פעמים אין הבנה מדויקת של שוק הנדל"ן המקומי הם עלולים לשלם יותר ממה שהם צריכים. היבט קריטי נוסף הוא להבטיח שהבעלות המשפטית של הנכס נקייה מכל שעבוד או מחלוקת, מה שמצריך בדיקה משפטית מקיפה – עניין שעשוי להיות לא מוכר למשקיעים זרים. חיוני לעבוד עם אנשי מקצוע בעלי מוניטין שיכולים לפעול ביעילות במורכבות של דיני הקניין היווני, לבצע בדיקת נאותות ולהבטיח את הבעלות וההגנה המשפטית של המשקיע. לכן, גישה מחושבת להשקעה בנכסים, הכוללת תהליך בדיקה קפדני וייעוץ מנוסה, היא הכרחית כדי למנוע את המלכודות שעלולות לפגוע ביתרונות של תוכנית ויזת הזהב.

 תפקידם של המתווכים

כשמתחילים בתוכנית ויזת זהב ביוון, אנשי המקצוע איתם נעבוד יכולים להטיב או להרוס את החוויה. השוק מלא בסוכנים, יועצים ויועצים משפטיים, וזה מצריך מאיתנו תהליך בחירה קפדני כדי לזהות אנשים בעלי אישורים ניתנים לאימות ורקורד חיובי. בעוד שהם מספקים ייעוץ ושירותים יקרי ערך, אנו חייבים להיות מודעים לעמלות שלהם כדי להימנע מחיובים נסתרים או מופקעים. צריך לדרוש בהירות מלאה מראש לגבי מבני העמלות ולהשוות לשאר השוק כדי להבטיח שנקבל תעריף הוגן. שקיפות צריכה להיות בלב כל ההתמודדויות עם אנשי הביניים, הם חייבים להיות מוכנים לחשוף את כל המידע ולהדריך אותנו בכל שלב בתהליך בדיקת הנאותות. מעל לכל, צריך לזכור שמתווך בעל מוניטין צריך תמיד לתעדף את העניין שלנו ולהדריך אותנו בצורה חלקה בבקשת ה-Golden Visa תוך שהוא שומר עלינו מפני טעויות נפוצות ומלכודות פיננסיות.

 שיקולים רגולטוריים ומשפטיים

היכולת לקדם עניינים בנוף הרגולטורי והמשפטי של יוון היא היבט מכריע בתהליך לקבלת ויזת זהב יוונית. הדרך רצופה במלכודות פוטנציאליות הדורשות תשומת לב ועירנות. שמירה קפדנית על החוק היווני היא לא רק חיונית לאישור הבקשה אלא גם כדי למנוע סיבוכים משפטיים עתידיים שעלולים לנבוע מאי ציות לא מכוון. משקיעים פוטנציאליים צריכים להיות זהירים במיוחד ולהתעדכן בשינויי מדיניות, מכיוון שחוקי הגירה ותקנות השקעה יכולים להתפתח ולהשתנות ולהשפיע על הזכאות וההטבות. התייעצות עם מומחים משפטיים בדיני ההגירה והקניין היווניים היא חיונית, שכן הם יכולים לספק את המידע העדכני וההדרכה בנושאים אלה. עם הבנה מוצקה של המסגרת המשפטית, המועמדים יכולים להבטיח שהם עומדים בכל הדרישות, פועלים לפי הנהלים הנכונים, ובסופו של דבר להגן על זכויות ההשקעה והתושבות שלהם ביוון.

 הימנעות מעיכובים ומכשולים ניהוליים

תהליך יעיל של ויזת זהב מותנה בהכנה מדוקדקת והגשת כל המסמכים הנדרשים. כל פיספוס בעניין זה עלול להוביל לעיכובים משמעותיים בהתקדמות התהליך, או גרוע מכך, לדחיית בקשה. חשוב מאד שכל המסמכים – מהוכחות כספיות ועד לשטרי בעלות – יהיו מדויקים, באישור נוטריוני במידת הצורך, ויוצגו על פי ההנחיות, הכוללות לרוב תרגומים רשמיים. ידיעת זמני העיבוד הסטנדרטיים יכולה לעזור להגדיר ציפיות ריאליות. עם זאת, על המשקיעים לשאוף בעצמם ובאופן יזום לצמצם את הסיבות הנפוצות לעיכובים על ידי בדיקה כפולה של הבקשה שלהם ווידוא שלמותה ונכונותה. יותר מזה, שמירה על תקשורת עם הרשויות והמתווכים הרלוונטיים יכולה לעזור לטפל במהירות בכל בקשה למידע נוסף או הבהרה. גישה פרואקטיבית ומפורטת שכזו חיונית לפעילות מוצלחת בנוף המנהלי של בקשת ויזת זהב.

 הבנת חובות מס

השלכות מס הן עוד רכיב קריטי בתהליך לויזת הזהב, אך לעתים קרובות מתעלמים ממנו, אל אף שעלולות ליהיות לכך השלכות פיננסיות משמעותיות ללא מענה הולם. תושבות באמצעות תוכנית ויזת זהב עשויה לשנות את מצב המס של האדם לו היא ניתנת, ועלולה להכפיף אותו למיסים נוספים. חיוני להבין את ההשלכות הללו ולהיערך בהתאם, מה שעשוי לכלול התייעצות עם יועץ מס הבקיא בדיני המס הבינלאומיים והיווניים. בנוסף, על המשקיעים להיות מודעים למיסי הארנונה היווניים, עלויות התחזוקה והחיובים הנסתרים הפוטנציאליים הקשורים להשקעה שלהם כדי למנוע עומסים כספיים בלתי צפויים. רישום מדוקדק של כל העסקאות והבנת היקפן המלא של חובות המס יסייעו בשמירה על מעמד פיננסי ברור תוך הנאה מהיתרונות של ויזת הזהב. על ידי שמירה על ערנות ומידע בענייני מס אלה, משקיעים יכולים להגן על נכסיהם ולהבטיח אסטרטגיית השקעה מוצלחת ובת קיימא ביוון.

 שמירה על מידע אישי

בעידן שבו הפרות מידע הופכות נפוצות יותר ויותר, הגנה על מידע אישי מקבלת חשיבות עליונה, במיוחד כאשר עוסקים בעסקאות בינלאומיות עבור ויזת זהב. על מגישי הבקשה ללמוד על, ולפעול על פי כללי אבטחת נתונים כדי להגן על הנתונים הרגישים שלהם לאורך כל התהליך. זה כולל עבודה רק עם מתווכים מהימנים המוכיחים ציות לתקנות הגנת מידע ואשר יכולים להבטיח את הסודיות והאבטחה של מסמכים אישיים. הישמרו מפני מזימות הונאה או עבריינים שעשויים להשתמש בפיתוי של ויזת זהב כדי לקבל גישה למידע סודי, שעלול להוביל לגניבת זהות או הונאה פיננסית. ודאו תמיד את הלגיטימיות של כל בקשות למידע אישי והשתמשו בערוצים מאובטחים בעת העברת מסמכים. על ידי שמירה על אבטחה ונקיטת צעדים יזומים כדי להגן על הנתונים האישיים שלכם, אתם מבטיחים את שלמות ותקינות בקשת ה-Golden Visa שלכם ושומרים מפני נקודות תורפה שעלולות לסכן את הפרטיות והביטחון הפיננסי שלכם.

מודעות לסיכוני שוק וסיכונים כלכליים

השקעה בשוק זר תמיד טומנת בחובה סיכונים כלכליים מהותיים שיש להעריך בקפידה, גם כשמדובר בתוכנית ויזת זהב. חיוני למשקיעים לערוך מחקר שוק מעמיק כדי להבין את היציבות הכלכלית ואת המגמות העתידיות הפוטנציאליות של האזור שבו הם מתכננים להשקיע. בעוד ששוק הנדל"ן עשוי להציע כיום הזדמנויות אטרקטיביות, תנודות בשווי הנכסים ושינויים בתנאים הכלכליים יכולים להשפיע על ההחזר על ההשקעה. יתרה מכך, נזילות הנדל"ן, במיוחד באזורים פחות מפותחים, יכולה להדאיג אם נסיבותיו של המשקיע משתנות ועליו למכור. לכן, פיתוח אסטרטגיית יציאה חזקה היא דבר חשוב לא פחות מהחלטת ההשקעה הראשונית. אסטרטגיה זו צריכה לתת את הדעת על תרחישי שוק שונים, ולהבטיח שקיימת תוכנית ברת ביצוע ליציאה מההשקעה בעת הצורך. גישה מושכלת שמכירה ב- ומתכוננת ל- אי ודאות כלכלית היא חיונית לשמירה על האינטרסים שלכם.

לסיכום, הדרך להשגת ויזת זהב יוונית רצופה בהזדמנויות לצמיחה אישית ופיננסית אך אינה נקיה מאתגרים. על ידי מודעות למלכודות והמכשולים הפוטנציאלים – מהבטחת עסקאות שקופות ומדויקות בשוק הנדל"ן ועד לשמירה על מידע אישי והבנת כל קשת השלכות המס – תוכלו לנווט את התהליך בביטחון. קשה להפריז בערכם של מתווכים חרוצים ואמינים, שכן הם מספקים את ההדרכה והמומחיות הדרושים כדי למנוע טעויות נפוצות ולעמוד בדרישות החוק והרגולציה. זכרו שגישה מושכלת היא ההגנה הטובה ביותר שלכם מפני עיכובים, הונאה וסיכונים אחרים. התייחסו בזהירות לכל שלב במסע, ואל תהססו לפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך. עם הכנה נכונה והבנה ברורה של הניואנסים של ויזת זהב יוונית, תוכלו לקצור את הפירות של תושבות במדינה יפה, עשירה בהיסטוריה, ונכס שיביא תשואות.

  

 

 

מחפשים מידע נוסף?
נשמח לחזור אליכם

Translate »

רוצים לשמוע עוד על הפרויקטים שלנו?

דילוג לתוכן