ויזת זהב Golden visa

 

מלבד היופי והאקלים של יוון, סיבה נוספת להשקיע בנכס היא ויזת זהב…

"גולדן ויזה" (ויזת זהב) הינה אחת הסיבות למה כדאי לרכוש נדל"ן ביוון. מעבר למחירי נדל"ן נמוכים, יוון מציעה למשקיעים אפשרות לקבל "גולדן ויזה" תמורת השקעה של 250,000 אירו בנדל"ן היווני. זה סכום ההשקעה הנמוך ביותר, ביחס למדינות אירופאיות אחרות. בתמורה להשקעה יוכל המשקיע לשהות ביוון ובמרבית מדינות אירופה במשך 5 שנים מיידית גם למשקיע וגם לבני משפחתו מדרגה ראשונה – הורי המשקיע, בן זוג וילדים מתחת לגיל 21 וגם הורים של בן/בת הזוג.

*המשקיע זכאי להיתר שהייה ביוון למשך 5 שנים עם אופציה להארכה ל-5 שנים נוספות (כל עוד המשקיע שומר על ההשקעה הוא רשאי לחדש את ה"גולדן ויזה" ל-5 שנים נוספות). לאחר 7 שנים ניתן להגיש בקשה לקבלת אזרחות יוונית, יחד עם זאת חשוב שאין מדובר בויזת עבודה ביוון, אך ניתן לפתוח ולנהל עסק.

תוכנית "גודלן ויזה" ביוון הינה אחת התוכניות הפופולאריות באיחוד האירופי לקבלת תושבות דרך ההשקעה בנדל"ן היווני. זוהי ויזת מגורים תמורת השקעה, המונפקת לאזרחים שאינם חלק מאיחוד האירופי, התורמים תרומה משמעותית לכלכלת יוון.

אז למי מתאימה הויזה ? גולדן ויזה מיועדת לאזרחי מדינות שאינן חלק מהאיחוד, שרוכשים נדל"ן ביוון בסכום כולל של 250,000 אירו. במקרה של רכישת נדל"ן ביוון בבעלות משותפת, חלק של כל אחד מהמשקיעים חייב להיות 250,000 אירו אלא אם מדובר בזוג נשוי (!).

התנאים לקבלת ויזת הזהב

 1. רכישת נכסים בסכום כולל של 250,000 אירו. הנכסים חייבים להיות בבעלות המשקיע או בני משפחתו מדרגה ראשונה:
 • בן זוג המשקיע
 • ילדי המשקיע שהם מתחת לגיל 21
 • הורי המשקיע
 1. המשקיע צריך להיות מעל גיל 18 ללא רישום פלילי.
 2. אם המשקיע ירצה להאריך את תקופת היתר שהייה – אסור למכור את הנכסים.
 3. ממשלת יוון לא דורשת נוכחות פיזית על מנת להאריך את תקופת השהייה, כלומר ניתן לבקש הארכה ל-5 שנים נוספות ללא הוכחה על הימצאות פיזית במקום. תקופה של היעדרות פיזית לא תשפיע על חידוש.
 4. אם המשקיע ירצה לחדש את היתר השהייה ל-5 שנים נוספות, עליו לספק הוכחות כי נכסי הנדל"ן עדיין בבעלותו וההשקעה נמשכת.

איזה סוג נדל"ן ניתן לרכוש לגולדן ויזה?

ניתן לרכוש כל סוג נדל"ן – מגרש, וילות דירות מגורים, נדל"ן מסחרי או בתי מלון. ניתן לרכוש נדל"ן באמצעות ישות משפטית או כבן אדם פרטי.

מה הם התנאים המוקדמים להשגת אישור הגולדן ויזה (על אחד מהתנאים להתקיים):

 1. לבעל הנכס יש בעלות מלאה על נכס הנדל"ן ביוון.
 2. בעלות משותפת – א. בני/ות זוג עם בעלות משותפת על הנכס. ב. בכל מקרה אחר, על כל אחד מהבעלים להשקיע סכום של 250,000 אירו לפחות בנכס נדל"ן.
 3. רכישת נכס דרך ישות חוקית: חזקה על 100% ממניות החברה.
 4. בעלות (יחיד או ישות חוקית) על יותר מנכס אחד בשווי מצטבר של 250,000 אירו ומעלה.
 5. חוזה ל 10 שנים בשווי של 250,000 אירו לפחות למגורי מלון או אתר נופש תיירותי. הדרישה: תשלום אחד בלבד של החוזה עבור 10 שנות השכירות של המקום.

זמנים?

לאחר רכישת נכסים ביוון בסכום של 250,000 אירו מתחילים בהליך הכנת מסמכים. התהליך לוקח בין חודש לחצי שנה מרגע הגשת המסמכים.

*****למידע נוסף ניתן להכנס לאתר הרשמי – https://migration.gov.gr/en/golden-visa/

 

 

 

מחפשים מידע נוסף?
נשמח לחזור אליכם

Translate »

רוצים לשמוע עוד על הפרויקטים שלנו?

דילוג לתוכן